Psycholog online - Skarżysko-Kamienna, Starachowice

Konsultacja i terapia online to coraz częściej praktykowana forma pomocy . Jak każda nowatorska metoda ma wiele plusów ale i minusy. Jednak w odpowiedzi na dynamikę rozwoju oraz potrzeb ludzi wydaje się, że terapia online to terapia przyszłości.
Zalety terapii online:
- dostępna jest z każdego miejsca na świecie,
- umożliwia pracę terapeutyczną osobom przebywającym za granicą,
- jest tańsza (nie trzeba dojeżdżać do gabinetu, doliczać kosztów i czasu podróży),
- pozwala dopasować czas sesji do indywidualnych potrzeb,
- umożliwia terapię z domu, ale też hotelu, miejsca pracy,
- w niektórych sytuacjach pozwala poczuć się bardziej bezpiecznie,
- umożliwia terapię tym osobom, które z powodów zdrowotnych nie są w stanie samodzielnie się poruszać,
- zwiększa łatwość i dostępność do opieki psychologicznej.

Wady spotkań online:
- różna gotowość na kontakt i pracę online,
- możliwe utrudnienia wypływające z jakości połączenia internetowego,
- konieczność wyodrębnienia odosobnionego miejsca na ten czas,
- zakłócenia mogące płynąć z warunków konsultacji (np. hałas z zewnątrz,),
- terapia może być prowadzona tylko z osobami dorosłymi lub nastolatkami.

Terapia online - dla kogo?

Terapia online ma być bardziej odpowiedzią na potrzeby dzisiejszego świata niż zastępstwem bezpośredniego kontaktu, dlatego taką formę poleca się szczególnie tym osobom, które z jakiś przyczyn nie mogą osobiście pojawić się w gabinecie.
Zatem kto może skorzystać z takiej formy pomocy psychologicznej?
1. Osoby przebywające za granicą i okresowo bywające w Polsce. Wielu naszych rodaków pracuje poza granicami kraju, ale też bywa w nim regularnie na urlopach lub w weekendy. Takie osoby z powodzeniem mogą korzystać z terapii online standardowo i wizyt osobistych w gabinecie podczas pobytu w kraju.
2. Osoby pracujące, studiujące w innym mieście. Terapia online jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które z przyczyn zawodowych musiały przenieść się do innego miasta a chcą kontynuować spotkania. Wówczas na czas delegacji czy nauki świetnie sprawdzi się terapia online.
3. Osoby, którym stan zdrowia somatycznego nie pozwala wychodzić z domu. Spotkania online są idealne dla tych, którzy ze względu na brak możliwości wychodzenia z domu do tej pory nie mogli z nich korzystać.
4. Osoby, które mieszkają daleko od potencjalnych miejsc prowadzenia terapii i nie mają środka lokomocji by się tam dostać.
5. Młode mamy. Jeżeli aktualna sytuacja rodzinna oraz opieka nad dzieckiem uniemożliwia stały, osobisty kontakt w gabinecie to warto rozważyć terapię online. W tym wypadku zajmuje ona mniej czasu a dopasowana indywidualnie do możliwości może odbywać się np. podczas drzemki dziecka.
6. Osoby starsze. Jest to też dobre rozwiązanie dla seniorów, którzy nie zawsze mają możliwość przemieszczać się. Wystarczy dostęp do Internetu i odpowiedni program aby móc skorzystać ze spotkania z psychologiem online.

Oferta konsultacji psychologicznych online:


W ofercie online przewidziane są:
- konsultacje psychologiczne dorosłych oraz młodzieży,
- psychoterapia dorosłych oraz młodzieży.
W indywidualnych przypadkach konsultacja online może być przekierowana do osobistej pracy lub kontaktu z innym specjalistą.
Aby skorzystać z sesji online należy:
1. Zadzwonić i umówić się na wizytę.
2. Opłacić sesję przelewem na nr konta: 97 1140 2004 0000 3302 7834 6663 w tytule podając imię i nazwisko oraz jej termin.
3. Przesłać potwierdzenie przelewu.
4.W ustalonym terminie zalogować się na wybrany komunikator (preferowany Skype, są też dostępne inne komunikatory oraz sesje telefoniczne) oraz zadzwonić pod kontakt Agata Lichota Psycholog.
5. Sesje online odbywają się na takich samych warunkach czasowych i cenowych jak sesje gabinetowe.